Wykończenia wnętrz: Fugowanie

Przy aranżacji wnętrz domowego użytku z zastosowaniem standardowych płytek ceramicznych, nie obejdzie się bez zrealizowania fugowania. Ten proces jest niesamowicie popularnym zabiegiem realizowanym zarówno w pomieszczeniach kuchennych, jak i łazienkowych oraz oddzielnie funkcjonujących toaletach. W końcu to w tych miejscach w naszym domu czy mieszkaniu dochodzi do ciągłego chlapania wodą, a co za tym idzie jest wysoki poziom wilgotności, unoszą się aromaty czy opary, pełno pary wodnej i osadzającego się na wszystkim znacznie bardziej niż powiedzmy w salonie czy sypialni kurzu bądź brudu. W związku z tym, musimy zdecydować się przy wykańczaniu danego wnętrza na odpowiednie fugi.
W tych pomieszczeniach idealnym rozwiązaniem będą warianty fug ciemniejszych kolorystycznie, bowiem na takich ciągniki elektryczne fugach jak grafitowe, czarne czy też szare nie będzie widoczne zabrudzenie. Przez dłuższy czas, mimo ciągłej eksploatacji uda nam się tym samym zachować estetykę. Obecnie dominują na rynku wykończeniowym zwłaszcza fugi cementowe, które jednakże już odchodzą sukcesywnie do lamusa. Dlaczego? Otóż nie nadają się one do łazienek czy kuchni, gdzie jest ciągły kontakt z wodą. Musimy wiedzieć, ze stosujemy tam także dość silne detergenty chemiczne, więc niestety ale może pojawić się sytuacja, że fugi brzydko wyblakną.
Ponadto spoiny cementowe nierzadko wypłukują się, pojawiają się też nieładne bruzdy. By do takich sytuacji nie doprowadzać zaleca się postawienie na specjalne fugi, które będą odporne na czynniki zewnętrzne, w tym szkodliwe preparaty chemiczne.